Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

2018/2019 1.semestris

Eiropas Sporta nedēļa Ludzas pilsētas ģimnāzijā

23.-30.septembris, Esi kustīgs! Esi veselīgs!

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā, visā Eiropā un arī mūsu skolā notika jau ceturto gadu. Šogad - no 23. līdz 30. septembrim. Sporta nedēļas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus, aicināt būt fiziski aktīviem.

Lai iesaistītu aktivitātēs visus skolēnus, nodarbības  notika pa  vecuma grupām.

Ceturtklasnieki un piektklasnieki spēlē tautas bumbu

Sacensības notika Ludzas novada sporta zālē. Vienā spēlē piedalījās 4 meitenes, 4 zēni un kapteinis. Katrā komandā spēlētāji mainījās, lai varētu piedalīties iespējami vairāk bērnu.

Rezultāti: I vieta - 5.a klase, II vieta - 5.b klase, III - vieta 5.c klase, IV vieta - 4.a klase, V vieta - 4.b klase

6. un 7. klase spēlē rokasbumbu

Ludzas novada sporta zālē notika sacensības handbolā. Komandā:  3 meitenes, 3 zēni un vārtsargs. Spēlētāji katrā komandā mainījās.

Rezultāti: I vieta  - 7.c klase, II vieta - 7.b klase, III vieta - 6.a klase, IV vieta - 6.b klase, V vieta - 7.a klase, VI vieta - 6.c klase

Vidusskolēniem – volejbola turnīrs

 Ludzas 2.vidusskolas hallē notika sacensības volejbolā. Katras klases komandā spēlēja 3 meitenes un 3 zēni. Cīņa izvērtās azartiska un spraiga. Vairākas komandas bija līdzvērtīgas, un uzvarētāju noteica pēdējās spēles minūtes. Spēlētājus aktīvi atbalstīja līdzjutēji.

Rezultāti: I vieta - 12.a klase, II vieta - 11.a klase, III vieta - 10.a un 12.b klase, IV vieta - 11.b, klase, V vieta - 10.b klase

Spēka diena – vecākajiem pamatskolēniem

Spēka dienā piedalījās 8. -9. klašu skolēni. Sacensības notika Ludzas 2.vidusskolas hallē. Tās tika organizētas pa stacijām. No katras klases piedalījās 10 – 5 zēni+5 meitenes (skolēni varēja mainīties).

I stacijā - lēcieni ar lecamauklu - uzvarēja 8.a klase, bet labāko rezultātu uzrādīja Artis Čerņihovičs (8.b) – 81 reize.

II stacijā - ķermeņa augšdaļas pacelšana (prese) uzvarēja 9.c klase, bet labāko rezultātu uzrādīja Armands Buliga (8.b) – 29 reizes.

III stacijā - roku saliekšana un iztaisnošana - uzvarēja 8.a klase, bet labāko rezultātu uzrādīja - Emīls Locovs (8.a) – 36 reizes un Diāna Antonova (8.a) - 29 reizes.

Pievilkšanās pie stieņa zēnu konkurencē spēcīgākais bija Jānis Barkāns (9.b) - 20 reizes. Kāju pievilkšana pie vēdera kārienā pie stieņa meitenēm labākais rezultāts bija Diānai Antonovai (8.a) – 50 reizes. Uzvarēja 8. a klase.

Smagās bumbas mešana tālumā uzvarēja 8.b klase. Labākais rezultāts zēnu konkurencē Jānim Barkānam (9.b) - 12m 50cm, meitenēm Evelīna Tadeuševa (8.b) - 8.00m.

Kopsummā: I vieta - 8.a klasei, II vieta - 8.b klasei, III vieta - 9.b klasei, IV vieta - 9.c klasei, V vieta - 9.a klasei.

Sporta nedēļa skolā bija veiksmīga. Tajā piedalījās lielākā daļa skolēnu. Sacensības organizēja sporta skolotāji.

Olimpiskā diena 2018

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notika 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 2.korpusa pagalmā arī notika kopējā rīta vingrošana, kura pulcēja 1.-6. klašu skolēnus un Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņus. Tā ir lieliska iespēja atgādināt bērniem cik svarīga ir ikdienas sportošana un aktīvs dzīves veids visas dienas garumā.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Lepojamies ar skolotājām

01.10.2018.
28.septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā jau desmito reizi notika Zinātnieku nakts aktivitātes gan skolēniem, gan skolotājiem. Šogad vairāki mūsu skolas pedagogi piedalījās seminārnodarbībās, kas deva jaunas ierosmes darbam. 

Tomēr vislielākais prieks ir par to, ka divas mūsu kolēģes – Lidija Krokša un Renāte Balode – bija uzaicinātas uz akcijas “Mans skolotājs” noslēguma pasākumu.  RTA ir nostiprinājusies tradīcija katru rudeni pateikt paldies skolotājiem, kuri I kursa studentu vērtējumā ir bijuši viņiem vistuvākie, visvairāk devuši viņu personības izaugsmē. Šogad studijas RTA uzsākuši vairāki mūsu skolas absolventi, un viņu vērtējumā skolotājas Lidija un Renāte ir pelnījušas vislielāko atzinību.

Dzīve pierāda, ka tieši skolēnu vērtējums ir augstākā balva par darbu. Lepojamies ar jums, skolotājas Renāte un Lidija!

 

Ziedu paklājs - Latvijai

30.09.2018.

 Dienās, kad vasaras siltumu nomainīja rudens dzestrums, zālienā pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas tapa krāšņs ziedu paklājs. Latvijas dzimšanas dienai par godu tas tika veidots kā simbolisks skaitlis 100.

Skolā līdz šim rudeni sagaidījām ar Miķeļdienas tirdziņu, bet šogad, Latvijas jubilejas gadā, radās ideja rudens krāsas vienot skaistā dekorā. Darbus koordinēja skolotājas Rita Bogomola, Rita Buceniece un Ineta Zvoņņikova. Vispirms tika izveidota pamatne, un tad 1.-6. klašu skolēni uz tā kārtoja atnestos ziedus, kastaņas, ozolzīles un citus dabas materiālus. Rezultāts izdevās necerēti labs. Bija prieks gan pašiem ziedu paklāja autoriem, gan arī katram garāmgājējam.

Veidojot šo dekoru, bija iespēja vēlreiz kopā ar bērniem pārrunāt, kā sagaidīsim Latvijas dzimšanas dienu. Paldies vecākiem, kuri atsaucās aicinājumam ziedot puķes no sava dārza!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

"Campanella" dziedās "Arēnā Rīga"

30.09.2018.

 Ludzas pilsētas ģimnāzijas koris "Campanella" gatavojas dižkoncertam "Latvijas gadsimts", kas šī gada 9.novembrī notiks "Arēnā Rīga". Koncerts ir Latvijas simtgades centrālais populārās mūzikas notikums.

Koncertā piedalīsies apmēram 30 Latvijas skolu kori, orķestris, 600 dejotāji, slaveni dziedātāji, kā Lauris Reiniks, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka, Žoržs Siksna un vēl citi. Mūsu skolēni piedalīsies simboliskā Nācijas kopkora skanējumā. Koncertu filmēs LNT un rādīs valsts svētku programmas ietvaros.

"Campanellas" diriģente Aina Kairova uzsver, ka šī uzstāšanās ir ļoti atbildīga, ka repertuārs ir plašs un daudzveidīgs: - Tas ir labākais patriotiskās audzināšanas veids un brīnišķīga iespēja piedalīties unikālā simtgades pasākumā.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Literatūras stunda ar dzejnieci Ivetu Ratinīku

25.09.2018.
Reizē ar septembra zeltītajiem saules stariem un bagāto ābolu ražu katru gadu mūsu skolā ienāk Dzejas dienas.

Šogad īpašas literatūras stundas notika 10.a un 12.a klasē, jo tās vadīja dzejniece Iveta Ratinīka. Dzejniece vidusskolēniem prezentēja savu jauno dzejas grāmatu "tikko & tikai", stāstīja par tās tapšanu, kā arī lasīja dzeju.

Audzēkņi interpretēja dzejoļus, pārdomās dalījās ar dzejnieci, kā arī diskutēja par literatūras teorijas jautājumiem un  mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu lietojumu mūsdienu dzejā, filozofēja par dzīvi un dzeju.

Vidusskolēni atzina, ka, lai arī  šī stunda bija obligāta, viņiem tā šķita saistoša un interesanta. Paldies Ivetai Ratinīkai par sadarbību!

Līga Arcihoviča, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Pasākumā "Panākumskola"

24.09.2018.
Septembra nogalē Rēzeknes Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" notika pasākums "Panākumskola", kurā piedalījāmies arī mēs 12.b klases audzēknes Diāna Ameļķo, Loreta Olksna un skolotāja I.Eriņa. Pasākumā tika gūtas pozitīvas emocijas, liela motivācija nākotnes mērķu izvirzīšanai un sasniegšanai. Pasākuma vadītāji - Alise Pabērza, Justs Sirmais, Diāna Lāce un Dinārs Zāģers - stāstīja pieredzi no savas dzīves, dalījās ar savām veiksmēm un neveiksmēm un lika saprast, ka kļūdīties nav slikti, bet tieši otrādi - tas māca un sagatavo visādiem dzīves šķēršļiem un situācijām.

Loreta: Tieši man pasākums iemācīja tikt galā ar savām bailēm kļūdīties, tikt nesaprastai.  

Diāna: Šis pasākums motivēja mani uzdrošināties, nebaidīties, un tas mani iemācīja izmantot visas iespējas, kas man tiek piedāvātas.

Skolotāja Ieva: jāizmanto katra iespēja, ko jauniešiem sniedz ārpusstundu pasākumi un jāmācās rast prieku tajā, ko dari, arī rutīnā un pelēkajā ikdienā.  Lietderīgs arī praktisks ieteikums - uzrakstīt gada, trīsgadu un piecgades vēlmju plānu.

Loreta Olksna,12.b klase

 

Mācāmies rakstīt dzeju

20.09.2018.
18.septembrī skolā neparastu mācību stundu vadīja dzejniece Ineta Atpile-Jugane. Uz nodarbību bija aicināti tie 6.-8. klašu skolēni, kuri interesējas par dzejoļa tapšanu. Atnāca 15 interesenti. Balta lapa, pildspalva, radošs uzdevums…  un tapa interesanti darbi, par kuriem brīžam patīkami pārsteigti bija paši autori.

– Redzu, dzirdu, saožu, jūtos… Šie daži vārdi rosināja iztēli, un tapa rinda pēc rindas.

Karte – nejauši izvēlēts priekšmets raisīja asociāciju plūsmu.

No avīžu un žurnālu tekstiem nejauši izvēlēti vārdi dažādās kombinācijās izveidoja pavisam citu tekstu: dažkārt asprātīgu vai pat filozofisku.

– Tā ir spēlēšanās ar vārdiem, rotaļa, kas rosina iztēli, domas brīvību, asociācijas, - atzina dzejniece.

Stunda beidzās ļoti ātri. Pārliecinājāmies, ka radošā darbā nav “pareizi” un “nepareizi”, ka katrs  var brīvi izpausties.

Paldies Inetai Atpilei-Juganei par sadarbību!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

© 2018 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking