Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

2018/2019 2.semestris

Jaunsardzē uzņem 33 jaunus biedrus

21.01.2019.
Barikāžu atceres diena Ludzas un Ciblas novadu jaunsargu vienībā ir īpaša. Jau izveidojusies tradīcija, ka šajā dienā jaunsargu rindas papildinās. Svinīgo solījumu šogad deva 32 un  jaunsargu kandidāti: 13 Ludzas pilsētas ģimnāzijas, 13 Ciblas vidusskolas, 4 Pušmucovas pamatskolas, 2 Ludzas 2. vidusskolas skolēni.

Pie ugunskura pulcējās arī apsveicēji: klasesbiedri, pedagogi, pieredzējušie jaunsargi. Aukstajā ziemas dienā skaļi un pārliecinoši skanēja valsts himna un svinīgā solījuma vārdi. Jaunuzņemtos biedrus sveica Jaunsardzes informācijas centra 2.novada nodaļas vadītājs Juris Lelis. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka, iestājoties jaunsargu organizācijā, katrs iegūst iespēju iegūt jaunas dzīves prasmes ierindas mācībā, pirmās palīdzības sniegšanā, orientēšanās sportā, piedalīties nometnēs, kļūt fiziski spēcīgiem un izturīgiem, papildināt zināšanas vēsturē. J.Lelis aicināja atcerēties šodien dotā solījuma vārdus, izpildīt tos un vienmēr būt Latvijas patriotiem.

Jaunsardzē var iestāties no 10 gadu vecuma līdz pat vidējās izglītības iegūšanai. Jaunuzņemto biedru rindās bija visu vecumu pārstāvji. Jau sen šī organizācija nav tikai zēnu prioritāte. Meitenēm ir tikpat liela interese. – Man patīk te darboties. Sāku uz nodarbībām nākt tāpēc, ka mans brālis arī bija jaunsargs, - saka 6. klases skolniece Laura.

Tradicionāli svinīgajā pasākumā piedalās un jaunsargus sveic LPĢ direktore Dzidra Dukšta.

Tradicionāli pie ugunskura, baudot karsto tēju, notikumus 1991.gada janvārī atceras barikāžu dalībnieks Jānis Mikažāns. Tas, kas vidējās un vecākās paaudzes cilvēkiem vēl spilgtā atmiņā, bērniem jau ir tāli vēstures notikumi. Protams, ka par tiem interesantāk dzirdēt aculiecinieku stāstījumu, nevis tikai izlasīt vēstures grāmatā.

Kā pastāstīja Juris Lelis, martā notiks III līmeņa noslēguma nometne 11.klases skolēniem, maijā mūsu vienības spēcīgākie sportisti piedalīsies Latvijas jaunsardzes sporta spēlēs, vasarā notiks nometne skolām, kurās māca valsts aizsardzības mācību. Pašlaik šo priekšmetu Latgalē apgūst Balvu amatniecības skola, Tilžas un Daugavpils 16.vidusskola. Plānots, ka jaunajā mācību gadā tām pievienosies vēl 10 mūsu novadu skolas.

Jaunsargu instruktors Ivars Novožilovs ir gandarīts, ka organizācijas aktivitātēs iesaistās aizvien jauni biedri un ir izveidojies arī stabils vienības kodols.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja