Skolotāju diena aizvadīta interesanti

Skolotāju diena10.10.2019.
4.oktobrī svinējām Skolotāju svētkus. Šai dienā pedagogi un skolēni apmainījās vietām un visu varu skolā pārņēma Skolēnu dome.

Viss sākās ar svinīgu sagaidīšanu skolas vestibilā. Skanēja mūzika un jau no rīta bija skaidrs, ka ir svētki. Skolotāji saņēma horoskopus, kas vēstīja, kāda nākotne sagaida katra priekšmeta pasniedzējus.

Turpinājumā skolas zālē notika “Svētdienas šovs piektdien kopā  ar Ilzi & Co”. To vadīja Ilze Upeniece, Roberts Žulins, Elizabete Valeniece un Teodors Romanovskis. Klātesošos sveica direktors Georgijs Dobriņins. Daudzi atzina, ka viņa stāja un runas maniere atbilst priekšstatam par direktoru. Šovā uzstājās Marta Petrovska, Maksims Pavlovs, 2. klašu deju kolektīvs (skol. I.Rimša), popgrupa “Spices”, Kristiāna Kučāne. Īpaši aizkustinošs bija ciemiņu – bērnudārza “Rūķītis” audzēkņu – priekšnesums (skol. V. Pavlovska). Skolotāji saņēma videosveicienus un noskatījās dažus sižetus par savu profesiju. Labu noskaņojumu un humora dzirksti uzšķīla uzskatāmie ieteikumi, kā relaksēties pēc darba. Visus pārsteidza stāsts par skolotājas Ingūnas papagaili, kurš demonstrēja savu runas prasmi. Zālē valdīja brīva gaisotne, jo te tika radīta kafejnīcas atmosfēra.

Nebijis notikums bija Ilzes izdotais ekskluzīvais LPĢ Vēstu svētku numurs, kur katrs skolotājs atrada sev veltītus vārdus.

Kamēr skolotāji atpūtās, 10.-12. klašu skolēni vadīja stundas pamatskolas klasēs. Jeļizaveta Haindrava bija atbildīga par kārtību sākumskolas korpusā. Viņa atzina, ka visi jaunie pedagogi bija apzinīgi sagatavojušies. Starpbrīžos tika organizētas rotaļas un citas izklaides un skolā valdīja kārtība. 7.-8. klašu skolotājiem darbs bija sarežģītāks, jo ne visi gribēja pieņemt spēles noteikumus un atzīt jaunos skolotājus.

Sestdien grupiņa domes pārstāvju apciemoja skolotājus, kuri jau ir pelnītā atpūtā. Bijām sirsnīgi sagaidīti.

Kad Skolēnu domes aktīvs analizēja sarīkojuma gaitu, bija jūtams gandarījums par paveikto darbu. Galvenais, ka skolotājiem sarīkojums patika. Katru pozitīvo atsauksmi skolēni uzklausīja ar prieku. Protams, bija arī ieteikumi nākamajam gadam gan par stundu sadalījumu, gan par dažu koncerta numuru izvēli un organizatoriskām niansēm. Kopumā jāatzīst, ka jaunā Skolēnu dome un priekšsēdētāja Ilze pierādīja, ka spēj čakli strādāt un noorganizēt interesantu pasākumu.

Vairāk nekā nedēļu pirms svētkiem Skolēnu domē līdz vakaram strādāja aktīvistu pulciņš, jo mazo dāvaniņu un apsveikumu sagatavošana prasīja lielu darbu. Notika mēģinājumi, spriešana un plānošana, kas saliedēja kolektīvu.

Paldies katram, kas piedalījās svētku radīšanā. Tādā brīdī nav sīkumu. Ir svarīgi, kā tevi sagaida, kā uzcienā ar kafiju, kā ir sakārtota zāle. Svētku noskaņu radīja daudzi, bet īpašu paldies pelnījuši tie rūķīši, kas čakli strādāja pirms tam: Ilze Upeniece, Jeļizaveta Haindrava, Glorija Demkova, Raivis Korņejevs, Oļegs Daliba , Maija Rancāne, Jana Matvejeva, Jūlija Kondalova,  Ksenija Jekimenko ,Patrīcija  Cibuļska, Laine Metlāne, Ilvita  Marnauza .

Līdz ar skolēniem darbojās un viņiem piepalīdzēja skolotāja Vanda Žulina. Svētki pagājuši, bet priekšā vēl daudz darbu, kur būs vajadzīga Skolēnu domes enerģija un aktivitāte. Lai veicas!

Paldies skolotājām Vijai Plenkovai, Inetai Zvonņikovai, Aigaram Melnim par palīdzību.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Mācāmies medijpratību

Mediji03.10.2019.
26.septembrī Ludzas pilsētas ģimnāzijā notika interesanta nodarbība „Medijpratību izaicinājums”. Tajā piedalījās 11.ab klases skolēni un viņu vecāki.

 Pasākuma mērķis: dalīties zināšanās un pieredzē, ko es, Jūlija Grigāne (11.b), un Edgars Vorza (11.a) bijām ieguvuši  medijpratību nometnē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Noskaidrojām, kam ir jāpievērš uzmanība, lai neiekristu informācijas lamatās, kā veidojas viltus ziņas, kā tās atšķirt.

Šī pasākuma laikā vidusskolēniem tika piedāvātas dažas aktivitātes, kuras palīdzēja nostiprināt un padziļināt zināšanas medijpratībā. 1. aktivitātes uzdevums bija izveidot īpašu afišu, lai ieinteresētu vidusskolēnus apmeklēt klasiskās mūzikas koncertu. 2. aktivitātes uzdevums bija, izlasot tekstu, izdomāt tam intriģējošu virsrakstu, kas varētu rosināt  sociālo tīklu lietotājus izlasīt visu tekstu. 3. aktivitāte bija  „Drossinternets” centra vadītāju izveidotais tests: „Izaicini savas pelēkās šūnas”. Un  pēdējais uzdevums bija angļu valodā tiešsaistē izplatīt viltus ziņas. Spēles beigās varēja savākt visas ikoniņas, kurā tika parādīts, kāda veida ziņa tika izplatīta, ka arī piesaistīt sev vairāk sekotāju.

Pasākuma konsultante – vēstures skolotāja Inta Žeikare.

Jūlija Grigāne, 11.b

 

Sēņu izstāde – “Piedzīvojums mežā”

Sēnes02.10.2019.
23.09-25.09 skolas bibliotēkā bija skatāma sēņu izstāde „Piedzīvojums mežā”. Izstādi organizēja skolotāji Vija Plenkova, Elita Romanovska, Viktors Kuprevičs sadarbībā ar bioloģijas skolotāju Inetu Abricku.  Izstādes noformēšanā piedalījās 8.c klases meitenes. Lielu atbalstu sniedza skolotājas Inese Gorbunova un Daina Naruševiča.

Izstādi apmeklēja lielākā daļa sākumskolas skolēnu un citi interesenti.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar sēņu daudzveidību, noskatīties īsfilmas par sēņošanu un aktualizēt savas zināšanas par ēdamām un neēdamām sēnēm, aizpildot testu.

Ievērību izpelnījās 2.a klases skolnieces Sofijas Strazdas zināšanas par sēnēm. Meitene sēnes ir iepazinusi, sēņojot kopā ar mammu. Daudziem izstādes apmeklētājiem bija pārsteigums, ka ar sēnēm krāso dziju, ka indīgākā sēne pasaulē aug arī Latvijā - zaļā mušmire (nevis mušmiere!).

Izstāde ir lielisks veids, kas pierāda, ka dabaszinību un bioloģijas stundās iegūtās teorētiskās zināšanas lieti noder praktiskajā dzīvē. 

Elita Romanovska

 

Ciemos Imanta Ziedoņa vasarnīcā

Pie Ziedoņa23.09.2019.
20.septembrī, kad Dzejas mēnesis tuvojās izskaņai, mēs, 12.a klases skolēni, devāmies ceļā uz rudenīgajiem Murjāņiem. Mērķis – pabūt Imanta Ziedoņa vasarnīcā – muzejā. Visu mēnesi literatūras stundās lasījām I.Ziedoņa darbus, pētījām viņa biogrāfiju, uzskatus. Pārliecinājāmies, ka dzejnieks savā būtībā bija neordināra personība, cilvēks, kurš bija atklājējs, kurš spēja nostāties pret straumi, rosināja domāt. Par to pārliecinājāmies jau tūlīt, kad iebraucām “Dzirnakmeņu” pagalmā: vasarnīca, kurai niedru jumts noliecas līdz pat zemei, kur, iekšā ienākot, pārredzami visi trīs stāvi līdz pat jumtam, kur katrā telpā vēl jūtama dzejnieka klātbūtne. Pagalmā – dzirnakmeņi, atvesti no dažādām vietām un pārceļojuši laikā.

Arī nodarbība muzejā bija neparasta. Mūsu novadniece Katrīna Kūkoja, kas pašlaik ir pētniece muzejā, aicināja darboties pašiem. Pat muzejs patiesībā ir tāds nemuzejs, jo Ziedonis pats nevarēja ciest tradicionālo muzeju kārtību. Tāpēc arī te vasarnīcā aicināti ienākt tikai tie, kuri paši to vēlas. Izpētījām vasarnīcas pagalmu, interesantā veidā, ar aizsietām acīm, pilnīgi paļaujoties uz savu blakusgājēju, nonācām Lojas upītes krastā, meklējām atslēgas vārdus, kas paslēpti dzirnakmeņos, saistījām tos ar pašu dzīvi, klausījāmies “runājošajos” kokos. Laiks pagāja nemanot. Paldies Katrīnai par interesanto nodarbību.

Pa ceļam apmeklējām objektu ar pilnīgi pretēju auru – slepeno padomju bunkuru Līgatnē. Līgatnes centrā uzkāpām augstākajā virsotnē. Ik pa brīdim lija, bet tas mūs netraucēja.

Brauciens un Ziedoņa muzeja apmeklējums ir finansēts no projekta “Latvijas skolas soma”. Paldies par doto iespēju! Paldies šoferītim Oļegam Sivohinam par sapratni un precizitāti!

Vanda Žulina

 

Pie brīvā mikrofona skan interesantākie dzejoļi

Dzejas dienas20.09.2019.
Ceturtdien, 19.septembrī, 5.-7. klašu skolēni pulcējās zālē uz dzejas stundām. Vienā stundā satikās visu trīs paralēlklašu skolēni, lai paklausītos, kuri dzejoļi ir ieinteresējuši viņu vienaudžus, lai paši nolasītu dzejoļus, kas viņiem patīk. Iespēja uzstāties bija piedāvāta katram, kas to vēlējās un bija sagatavojies. Daudziem tā bija pirmā publiskā uzstāšanās pie mikrofona. Izrādījās, ka tas nemaz nav vienkārši: satraukums dažam bija ļoti liels, kaut arī tas nebija konkurss un eksperti viņu sniegumu nevērtēja. Tā bija iespēja uzkrāt pieredzi un pārliecināties par saviem spēkiem.

Katra no trim stundām izvērtās atšķirīga. Ļoti uzmanīgi klausītāji izrādījās piektās un sestās  klases skolēni, viņi pieteica sevi arī  kā mākslinieki, jo bija ilustrējuši dzeju. 7. klasē savukārt skolotāja Ineta Zvonņikova piedāvāja iespēju trim komandām (katrā pa 4 skolēni)  kopīgi ilustrēt piedāvāto dzejoli. Kamēr pārējie lasīja un klausījās dzeju, viņi zīmēja. Rezultāts bija pārsteidzoši labs. Septītās klases skolēni bija drošāki, un daudziem uzstāšanās izdevās ļoti pārliecinoša.

Kopā klausījāmies dzeju, kas pārtapusi dziesmās. Mazākajiem īpaši tuva ir dziesmiņa par alfabētu ar Ineses Zanderes tekstu, bet septītajiem – Renāra Kaupera dziesma “Mazā bilžu rāmītī” ar I.Ziedoņa dzeju. Arī skolotājas pastāstīja, kāda dzeja viņam patīk, un dažus dzejoļus arī nolasīja. Skolas bibliotekāre bija sagādājusi grāmatas jaunāko dzejas izdevumu izstādei.

Stundas vadīja 8.c klases skolnieces Elizabete un Kamila. Skolēniem palīdzēja sagatavoties latviešu valodas un literatūras skolotājas.

Tiksimies nākamajās Dzejas dienās!

* Skolas bibliotēkā līdz septembra beigām apskatāma jaunāko dzejoļu grāmatu izstāde, kā arī  skolēnu zīmētās ilustrācijas.

Vanda Žulina

 

6.b un 6.c klases dabaszinību stunda mežā

6bc17.09.2019.
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" aicināja Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā - MEŽA EKSPEDĪCIJĀ!

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 6.bc klases atsaucās uz aicinājumu, un 13.septembrī posās uz Daugavpils novada Kalupes mežu. Skolēni devās 2 km garā izglītojošā pārgājienā dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Klases gāja mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs deva skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risināja individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās.

Pieturās uzzinājām:

 • Iepazīstam meža zinātni - kas ir selekcija, kā izvēlēties sēklas kokus, cik skāba ir meža augsne un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu?
 • Skaitām kokus - kā aprēķināt koku skaitu hektārā un kā noteikt, vai mežs ir veiksmīgi atjaunots? 
 • Kopjam jaunaudzes - cik ātri aug mežs, kāpēc mežs ir jākopj un kā to darīt?
 • Retinām mežu - ko iegūstam no meža retināšanas un kā izvēlēties "vinnētājus un zaudētājus"?
 • Mērām koku augstumu - kā precīzi noteikt augstumu augošam kokam ar vienkāršiem paņēmieniem, izmantojot matemātiku?
 • Aizsargājam mežu - kā nodrošinām dabas daudzveidību mežā un kā aizsargājam mežu no dažādiem postījumiem?
 • Atklājam koksnes produktus - kur ikdienā lietojam koksni un vai koksnes produkti var aizstāt naftas produktus?
 • Atpūšamies dabā - kas ir dabai draudzīga atpūta un kādas vēl cilvēku darbības ietekmē meža ainavu?
 • Būvējam zaļi - vai no koka var uzbūvēt debesskrāpi un kā uzbūvēt koka tiltu bez naglām?
 • Nosakām koku vecumu - kā noteikt vecumu augošiem kokiem, ko stāsta koku gadskārtas un kā pieņemt lēmumu par laiku ražas novākšanai?

Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Paldies Latvijas valsts meži darbiniekiem par labi organizētu, izzinošu, interesantu mācību stundu.

Audzinātājas R.Balode (6.b), I.Vorza (6.c)

 

4.a klases pārgājiens 6.septembrī

Isnaudā10.09.2019.
1.Apmeklējām māju “Pelnrušķītes sapnis” Isnaudas pagasta Martišos.

Mājas saimniece Ruta Zviedre pastāstīja par koku dziednieciskajām īpašībām, iepazīstināja ar Troļļu mājas “iemītniekiem”, rādīja dažādas spēles, ko var spēlēt svaigā gaisā. Vēl bērni izgāja Sajūtu taku.Autobusu parkā

2.Martišu ciema Liepu parks. Te mēs ieturējām maltīti. Viss, ko paņēmām līdzi no skolas ēdnīcas, lieliski garšoja.

3.Ludzas ATU SIA. Ludzas transporta uzņēmuma direktors Guntars Losevičs (Ludzas pilsētas ģimnāzijas absolvents) piedāvāja mums ekskursiju pa ATU teritoriju un darbnīcām, kur notiek remontdarbi. Patīkami, ka uzņēmumā strādā 25 mūsu novada iedzīvotāji – šoferi, metinātāji, atslēdznieki, grāmatveži u.c. Pabijām remontbedrē un izpētījām, kas “dzīvo” autobusam apakšā. Redzējām, kā top pasažieru biļešu izdrukas.

Skolotājas M.Bogomola, S.Žulina

 

Skolas pārstāvji viesojas Polockā

Polockā06.09.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.b klases skolniece Līga Igovena un krievu valodas skolotāja Dz.Razumejeva Ludzas novada delegācijas sastāvā vasaras pēdējas dienas aizvadīja Baltkrievijas pilsētā Polockā.

Šajās skaistajās dienās Polocka atzīmēja pilsētas svētkus un veltīja vairākus pasākumus Franciskam Skorinai – grāmatu drukātājam, filozofam, rakstniekam, sabiedriskajam darbiniekam un mediķim.

Visi pasākumi noritēja ļoti labvēlīgā gaisotnē, un arī daiļlasītāju konkursā dalībnieki ar aplausiem sagaidīja Līgu, kura lasīja pašsacerētu dzejoli krievu valodā. Varēja piedalīties arī citās aktivitātēs, iepazīties ar jauniem draugiem un vērot daudzveidīgo ārpusstundu darbu, ko veic Polockas jaunieši un viņu skolotāji.

Dzidra Razumejeva

 

Mācību gads ir sācies!

Zinību diena03.09.2019.
2.septembrī skolas kolektīvs satikās pēc vasaras brīvdienām. Mācību gada sākums izdevās saulains un silts. Valdīja priecīga noskaņa. Satikās klasesbiedri, vecāki, kolēģi.

Mūsu skolā šajā gadā mācās 508 skolēni, tas ir vairāk nekā pagājušajā mācību gadā. Mācības 1.klasē uzsāka 35 pirmklasnieki. Skolas saimē viņus ievadīja 37 divpadsmitie. Arī 1.a klases audzinātājai Ingai Rimšai šī diena bija īpaša – pirmā darba diena savā bijušajā skolā. 1.b klasi audzinās skolotāja Aija Šarapova.

Mūsu kolektīvam piepulcējās arī 26 piektās c klases skolēni (audzinātāja Līga Arcihoviča). Desmitajās klasēs mācības uzsāka 47 vidusskolēni (audzinātājas Anastasija Jermaļonoka, Ineta Abricka).

Svētku sarīkojumā uzstājās Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Klātesošos uzrunāja skolas direktore Dzidra Dukšta, veiksmīgu mācību gadu novēlēja garīdznieki Jānis Kolns un Sergejs Kiričenko, BJC direktore Eleonora Obrumāne. Kristiāna  Kučāne veltīja visiem populāro dziesmu “Par pēdējo lapu”.

Svētki izsknējuši. Sākas ikdienas darbs. Lai nezūd optimisms un darba prieks!

Vanda Žulina

 

Jaunais mācību gads – Tehnoloģiju gads

28.08.2019.
Visā valstī 2019./2020. mācību gads ir pasludināts par Tehnoloģiju gadu. Mūsu skolā jau iepriekšējos gados jauno tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā tika pievērsta īpaša uzmanība, bet šajā gadā ir vairāki jauni piedāvājumi.

6.–8. klašu skolēniem būs iespēja piedalīties inovatīvajā interešu izglītības programmā ”Pirmie soļi virtuālajā realitātē": darbosimies eTwinning projektā, ko Ludzas pilsētas ģimnāzija īstenos kopā ar J.Endzelīna Kauguru pamatskolu. Skolēni apgūs 3D modelēšanas prasmes, veidos kultūrvēsturisko objektu modeļus un ievietos tos virtuālajā telpā.

Apgūt robotikas prasmes tagad piedāvājām visu vecumposmu skolēniem:

 • 1.klasei - nodarbības ar robotu konstruktoru WeDo2.0;
 • 2.-4. klasei - darbs ar konstruktoriem-robotiem Lego education 9686;
 • 5.-6. klasei - izmantosim robotus Makeblock .

Sākot ar 5.–7. klasi un vidusskolā skolēniem ir iespēja strādāt ar robotiem Lego Mindstorms EV3. Ir iegādāti 10 jauni komplekti, bet izmantojami arī 7 agrāk nopirktie. Ceram, ka interese par robotiku palielināsies un piedalīšanās dažādu līmeņu robotikas sacensībās kļūs par tradīciju.

Protams, tradicionāli tiek plānoti braucieni uz zinātnes centriem, piem. AHHA centru Tartu, laboratorijām, nodarbības radošajās darbnīcās, sadarbība ar augstskolām, lai tehnoloģiju izmantošana palīdzētu mācīšanas un mācīšanās procesā gan stundās, gan ārpusstundu darbā.

Vanda Žulina

 

 Apstiprināta LPĢ dalība divos jaunos starptautiskos projektos

28.08.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzija jau ir uzkrājusi vērtīgu pieredzi, darbojoties Erasmus+ projektos, kas skolēniem un pedagogiem paver plašākas iespējas sadarboties ar citu valstu vienaudžiem, iepazīt dzīvi tuvās un tālās zemēs, praksē pārbaudīt un nostiprināt svešvalodu zināšanas un dzīves prasmes.

Esam saņēmuši priecīgu vēsti, ka pozitīvi novērtēti skolas pedagoģes Ineses Vorzas sagatavotie projektu pieteikumi un 2019.-2021. gada laika posmā LPĢ piedalīsies divos Erasmus+ projektos.

Projektā “Eiropas reģionu dažādība” piedalās pa vienai izglītības iestādei no četrām valstīm: Spānijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas. Darbu koordinē vācu kolēģi. Plānotas četras vizītes pie sadarbības partneriem. Katrā būs iespēja piedalīties 8 skolēniem un 2 skolotājiem. Sadarbības jomas ir ļoti daudzveidīgas, sākot no digitālo prasmju pilnveidošanas, kultūras iepazīšanas, labdarības pasākumu organizēšanas līdz sporta un aktivitātēm un vēl citām jomām, kas ir aktuālas 21.gadsimta jaunatnei.

Apgūstamā summa: 29296,60 eiro, kas nodrošina projekta aktivitāšu īstenošanu, brauciena izmaksas, apdrošināšanu, viesu uzņemšanu u.tml..

Projektā “Mācīšanās no holokausta” LPĢ sadarbosies ar Portugāles, Spānijas un Vācijas skolām. Arī šo projektu koordinē Vācijas puse. Projektā tiks papildinātas zināšanas par holokaustu, tā ietekmi uz sabiedrību, mācības, kas gūtas no vēstures. Protams, projekta saturs ir daudz plašāks un skar arī citas sfēras. Katrā no ārvalstu vizītēm varēs piedalīties 6 skolēni un divi skolotāji.

Atbildīgs pasākums būs viesu uzņemšana Ludzā, kas paredzēta jau šā mācību gada noslēgumā un arī nākamajā mācību gadā. Apgūstamā summa: 26266,00 eiro.

Kopā abos projektos 48 mūsu skolēniem būs iespēja iepazīt citu valstu kultūru, izglītības sistēmu, dzīvojot ģimenēs uzzināt vairāk par sadzīves tradīcijām un paradumiem. Iepriekšējā pieredze apliecina, ka šādas dzīves mācības ir ļoti vērtīgas.

Skolēniem, kuri vēlas iesaistīties projektu darbā, jāpiesakās pie skolotājas Ineses Vorzas vai skolas kancelejā.

Vanda Žulina

© 2019 Ludzas pilsētas ģimnāzija. Visas tiesības paturētas
Real time web analytics, Heat map tracking