16.10.2019. Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā gadskārtējā konkursa Latgales reģionālā kārta (konkursa tēma "Kultūras kanons, radošā un mana brīvība")

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komandi (11.a klases skolēni Dairis Brilis, Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza) - 2.vieta un ceļazīme uz konkursa finālu Rīgā.
Skolotāja - konsultante Ieva Eriņa

IlzeIlze Upeniece (12.b) iegūst galveno balvu konkursā “Zelta sietiņš” Diploms

13.septembrī Raiņa muzejā Berķenelē notika tradicionālais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Tas veltīts Raiņa un Aspazijas daiļradei. Konkursā piedalās skolēni no Latgales skolām, arī no Jēkabpils un vēl tālākiem novadiem. Konkurss notiek trīs vecuma grupās, un katrā grupā tikai viens izcilākais runātājs saņem Zelta sietiņa balvu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.b klases skolniece Ilze Upeniece ir uzvarētāja vidusskolas grupā. Žūrija atzina, ka šai vecumposmā bija ļoti sīva konkurence, jo visi, kas uzstājās ir talantīgi un labi sagatavojušies, tomēr Ilzes uzstāšanās bija vispārliecinošākā. Ilze saņēma daudz komplimentu un laba vēlējumu. Mums visiem,  īpaši Ilzes skolotājai Līgai Arcihovičai, ir liels prieks par Ilzes panākumu, jo viņas uzvara nav nejaušība, bet noturīga interese par runas mākslu un piedalīšanās konkursos vairāku gadu garumā. Malacis!Zelta sietiņš

Interesanti, ka mūsu skola piedalās konkursā tikai divus gadus, un pērn Zelta sietiņa balvu vidējā grupā  saņēma Ksenija Meļņikova.

Šogad 5.-9. klašu grupā skolu pārstāvēja Maksims Pavlovs. Viņa debija konkursā bija interesanta, tomēr starp 18 pretendentiem daudziem bija spilgtas uzstāšanās un balva aizceļoja uz Aglonu. Iegūta vērtīga pieredze. Gatavosimies nākamajiem konkursiem!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Radi likumu!Mēs piedalāmies likumu veidošanā
Pagājušajā mācību gadā mēs,  Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.a klases audzēkņi  Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza un Dairis Brilis, konkursā “Esi radošs - #RadiLikumu!” ieguvām I vietu valstī vidusskolēnu grupā.

Konkursa noslēguma ballīte notika šogad, 6. septembrī, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Pasākuma sākumā visas komandas sagaidīja un uzrunāja Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons.

Konkursa dalībniekus sadalīja četrās grupās un rotācijas kārtībā katra grupa izgāja četras darba stacijas. Pirmā darba stacija bija “Gardēžu pitstops sadarbībā ar Rimi”. Gardēdes un veselīga uztura ekspertes Signe Meirāne un Liene Zemīte iemācīja pagatavot garšīgas uzkodas – mazas kūciņas ar krēmsieru un maizītes ar pupiņām un dārzeņiem.

Nākamā darba stacija – “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests”. Šeit dalībnieki varēja uzzināt, kas jāņem līdzi evakuācijas gadījumā, kā droši atpūsties pie ūdens. Izpētījām ugundzēsības auto. Pats interesantākais –  sagatavoties ugunsgrēka dzēšanai: uzvilkt tērpu un izritināt šļūteni.

Trešā darba stacija bija “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.” Te varēja iemācīties sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un pareizi pārsiet cietušajam galvu, uzzināt daudz jauna par mediķu darbu neatliekamajā palīdzībā un apskatīt neatliekamās palīdzības auto un aprīkojumu.

Pēdējā darba stacija bija “Sadales tīkls”. Sadales tīkla ekspertes spēles veidā pastāstīja dalībniekiem par dažādām ikdienas elektornedrošām situācijām, kā rīkoties un ko darīt, lai no tām izvairītos.

Pasākuma nobeigumā dalībnieki nogaršoja pašgatavotās kūciņas un maizītes, kā arī Rimi Gardēdes pagatavoto brīnumaino kūku. Nobeigums bija jautrs, jo visus dalībniekus izklaidēja iluzionists, kurš rādīja dažādus trikus, kā arī piedavāja tos veikt pašiem dalībniekiem. Vēlāk  Juris Jansons apsveica visas komandas un uzdāvināja katram dalībniekam un skolotājam grāmatu, kurā bērniem draudzīgā valodā  publicēti  jauniešu pārveidotie bērnu tiesību likumi.  Tiesībsargs šo pārveidoto likumu  iesniegs Saeimā. Ja Saeima  to izskatīs un nobalsos, tad mēs būsim šī likuma līdzautori.

Noslēguma ballīte bija burvīga, jo dalībnieki varēja ne tikai uzzināt sadzīvē noderīgas un ikdienā svarīgas lietas, bet arī praktiski  iemācīties darīt  kaut ko jaunu, iepazīties ar atraktīviem jauniešiem, sastapt Latvijā pazīstamus cilvēkus un apskatīt pasakainus augus un tauriņus Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “Hammurapi” grib pateikties konkursa un noslēguma pasākuma organizētājiem par ieguldīto milzīgo darbu pasākuma organizēšanā, komandas kapteinei skolotājai Intai Žeikarei un konsultantei skolotājai Līgai Arcihovičai par atbalstu likumu pārveidošanā.

Vairāk informācijas:

Albīne Hlopņicka, 11.a klase